Gjiganti shqiptar kontakton Ballkanin për Arbër Potokun

Arbër Potoku mund të largohet nga Ballkani gjatë afatit kalimtar dimëror.

Mbrojtësi mitrovicas ka shkëlqyer sezoneve të fundit, derisa ka zgjuar interesimin e gjigantit shqiptar Tirana.

Ka qenë gazetari i ArtMotion, Arbon Flugaj që ka raportuar se  Tirana ka kontaktuar me Ballkanin gjatë këtyre dy javëve të fundit, duke kërkuar me çdo kusht të afroj në radhët e veta futbollistin Arbër Potoku.

Sipas disa burimeve shumë të sigurta, oferta që Potoku ka marrë nga Tirana ka kushte shumë më të mira se kontrata e tij aktuale tek Ballkani dhe ka tunduar futbollistin, mirëpo kampionët e Kosovës nuk do e lejojnë asesi largimin e tij në këtë fazë të sezonit.

Pra, ashtu siç kam mësuar për momentin gjasat janë të mëdha që Potoku të mbetet në Therandë, por bardheblutë do provojnë deri në orët e fundit të merkatos transferimin e tij teksa të njëjtin do provojnë ta afrojnë edhe në verë.

Po shkëlqen me Wycomben, Mehmeti drejt transferimit në Premier League

Uzuni shpërthen me dy gola brenda tre minutash përballë skuadrës së Gerrard Piques