KB Trepça ekipi i radhës që transferon lojtar të huaj

Trepça ka zyrtarizuar përforcimin e radhës gjatë ditës së sotme.

Baskebollisti kroat, Dino Butorac, është transferimi më i ri në radhët e KB Trepçës.

Dino ishte angazhuar se fundmi tek skuadra Islandeze, “Þór Þorlákshöfn”, gjatë sezonit të fundit.

Ai është 1.92 m i gjatë, dhe ka një mesatare prej, 8.4 pikësh, 4.2 kërcime dhe 4.3 asistime.

Zyrtarizimi nga Trepça:
“Basketbollisti kroat Dino Butorac bashkohet në rrugëtimin tonë gjelbërt e zi TREPÇA NA BASHKON.💚🖤⚒

May be an image of 1 person, ball dhe tekst