Peja prezanton përforcimin e fundit për këtë sezonë

A.J Walton është përforcimi më i ri i klubit pejan, i cili në të kaluarën ka luajtur në klube të ndryshme evropiane.

Lajmin e ka bërë të ditur vet skuadra e Pejës përmes këtij postimi në Facebook:

“A.J Walton eshte perforcimi me i ri dhe i fundit per kete sezone, sa i perket lojtareve te huaj.
Walton eshte lojtar i pozites se fundorit dhe ka nje karier te pasur ne klube evropiane ne Poloni me klubet e fameshme si Asseco Gdynia, AZS Koszalin, dhe ne fund tek Astoria. Gjithashtu per disa sezona ka luajtur edhe ne superligen çeke dhe sllovake.
Miresevjen tek KB PEJA
/Gazeta Olle/